twierdza-lublin-logo

Szkolenie proobronne z postaw strzeleckich – Twierdza Lublin

W dniach 28-29 listopada na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie odbyło się szkolenie proobronne dla mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny.

Celem inicjatywy „Twierdza Lublin” jest podniesienie poziomu umiejętności strzeleckich i proobronnych mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny. Powszechna gotowość do obrony, posiadane umiejętności i wysokie morale społeczeństwa są skutecznym środkiem odstraszania dla potencjalnego agresora.

Chcemy z Lublina i Lubelszczyzny zrobić Twierdzę Lublin. Poprzez powszechne szkolenia, podnoszenie umiejętności proobronnych i organizacją ludzi gotowych bronić swoich domów i rodzin, chcemy podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny. Chcemy nauczyć podstawowych nawyków, które pomogą cywilom w niesieniu pomocy i we współpracy z Wojskiem Polskim w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa polskiego. Wzorem naszych przodków z Lubelszczyzny z XVII wieku i 1920 roku chcemy być twierdzą, na której będą zatrzymywały się inwazje ze wschodu.

Szkolenie z postaw strzeleckich przeprowadzili licencjonowani instruktorzy strzelectwa sportowego z Sekcji Sportowo-Obronnej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Zobacz relację z poprzednich szkoleń

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach i nadchodzących terminach szkoleń.

Chcę otrzymywać newsletter (możesz wypisać się w każdej chwili).