twierdza-lublin-logo

Szkolenie medyczne i strzeleckie

W lipcu 2022 roku zorganizowano szkolenie proobronne Sekcji Sportowo–Obronnej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Podczas szkolenia członkowie i sympatycy ZŻNSZ szkolili się w zakresie medycyny pola walki, czyli oceny stanu poszkodowanego i zastosowania wobec niego procedury ratunkowej. Uczestnicy szkolenia doskonalili swoje umiejętności w zakresie techniki M.A.R.C.H., a szczególnie udrażniania i monitorowania dróg oddechowych poprzez prawidłowe założenie rurki nosowo-gardłowej. Dodatkowo uczyli się jak lokalizować i zabezpieczać urazy klatki piersiowej i przeciwdziałać odmie prężnej.

Odbyły się również ćwiczenia z postaw strzeleckich i pracy na broni. Zajęcia miały miejsce na strzelnicy sportowej w formie wykładów i szkolenia praktycznego.

Sekcja Sportowo–Obronna ZŻNSZ powstała by podnosić sprawności proobronne. W tym celu regularnie organizowane są szkolenia pod okiem certyfikowanych instruktorów.

Zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniach i zajęciach organizowanych przez Sekcję. Po więcej informacji na temat SSO zapraszamy na stronę: https://www.twierdzalublin.pl/sso-nsz/.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach i nadchodzących terminach szkoleń.

Chcę otrzymywać newsletter (możesz wypisać się w każdej chwili).